عضو شوید !

اخبار داغ

درباره ما

شانتیئی(Chantilly) شهری تاریخی و صاحب نام واقع در قلب جنگل هایِ شمال پاریس در استان اوت دو فرانس (Hauts-de-France) کشورِ فرانسه از تاریخ 4 الی 7 نوامبر 2021 میلادی برابر با 13 الی 16 آبانماه 1400، طی جشنواره ای سینمایی میزبان سینماگران وهنرمندانی از کشور ایران خواهد بود.

در این جشنواره که در چارچوب “فصل بین المللی هنر هفتم شانتیئی”(Saison internationale du 7ème Art de Chantilly ) و به ابتکار “مرکز ایران وفرانسه” (Centre Franco-Iranien) برگزار خواهد شد، 7 فیلم بلند سینمایی به همراه کارگردانان آنها بر اساس اعلام فراخوان و رای هیات پیش انتخاب در بخش رقابتی شرکت خواهند داشت.

حضور 6 فیلم کوتاه نیز در بخش غیر رقابتی به همراه سایر برنامه های هنری همراه با مراسم افتتاحیه و اختتامیه از دیگر بخش های این جشنواره سینمایی خواهند بود.

هدف از برگزاری این جشنواره تعمیق و توسعه روابط فرهنگی و هنری بین ایران و فرانسه در عرصه هنر هفتم می باشد تا با بهره گیری از ظرفیت های هنریِ سینماگران و هنرمندان دو کشور و همچنین مشارکت نهادها و موسسات سینمایی ایرانی وفرانسوی دراین حوزه بتوان برگ زرین دیگری را در این عرصه رقم زد.

استفاده از ظرفیت های خلاقانه وهنری سینماگران جوان و کارگردانان فیلم اولی، معرفی و ترسیم چهره نوین سینمای ایران، فرصت حضور هر چه بیشتر فیلم های فاخر ایرانی در عرصه تولید وبازار فیلم در کشور فرانسه، ارتباط مستمر سینماگران و تهیه کنندگان ایرانی با دست اندرکاران و فعالان سینمای فرانسه از رویکرد های  اساسی مجریان و  مسئولین امر در برگزاری این جشنواره سینمایی می باشد.

در این جشنواره از بین 7 فیلم راه یافته به بخش پایانی، برطبق رای هیات داوران که متشکل از شخصیت های بارز سینمایی ایران و فرانسه می باشد، تندیس جشنواره که اثر یک هنرمند مجسمه ساز معروف شهر شانتیتی می باشد، به کارگردان فیلم منتخب تعلق خواهد گرفت.

همچنین دو جایزه دیگر بر اساس آرای منتخب تماشاگران و نیز انتخاب دانشجویان رشته سینمایِ دانشگاه سوربن به فیلم های منتخب اهدا خواهد شد.

برگزار کنندگان:

مرکز ایران و فرانسه (سمن فرانسوی)Centre Franco-Iranien

 شهرداری شانتیئیMairie de Chantilly

مجموعه کاخ شانتیئیDomaine de Chantilly

 

مشارکت کنندگان و حامیان:

سینمای الیزه شهرشانتیئی Cinéma Elysée de Chantilly

مرکز توریسم شهرهای شانتیئی و سانلیس Office de Tourisme Chantilly-Senlis

شهرداری شهر سانلیس Mairie de Senlis

شرکت فیلم سازی “اول فیلم میلاد”

موسسه فرهنگی هنری “فراسوی اوج انتظار”

مدرسه مطالعات تصویر و صدا  ESIS

مدرسه وب، دیجیتال و ارتباطات صوتی تصویری ecitv

شرکت فیلم سازی “تندیس نقره ای” 

موسسه عالی  رشته روزنامه نگاری ISFJ

موسسه فرهنگی هنری “هفت هنر ماندگار” 

 موسسه عالی صوتی تصویری ISA

موسسه فرهنگی هنری “فانوس دریا”

دانشگاه سوربن-پاریس یک(لیسانس سینما)